fitxatges basquet gironi

Aquesta és la Taula de Fitxatges del Bàsquet Gironí per a la temporada 2019/20. Anirem actualitzant-la amb el que vagin penjant els equips a les seves xarxes socials. 🏀

De moment aquest estiu farem fins a 1ª Catalana. Si els clubs es van posant les piles baixarem alguna categoria més, però si veieu que no hi ha res a alguns equips, apreteu-los perquè vagin publicant les renovacions, altes i baixes a les seves xarxes. 😜

Spar Citylift Uni Girona

Liga DIA – Euroleague Women

 

Segueixen: Laia Palau / Núria Martinez / Rosó Buch / Helena Oma / Èric Surís (ent)

Altes: María Araújo (Wisla Crackovia) / Adaora Elonu (Perfumerías Avenida)  / Magali Mendy (Villeneuve) / Sonja Petrovic (Dinamo de Kursk) / Brittney Sykes (Atlanta Dream) / Tijana Adjukovic (sense equip) / Mima Coulibaly (sense equip)

Baixes: Keisha Hampton (Villeneuve) / Gaby Williams (BLMA) / Julia Reisingerova (Valencia Basket) / Leia Dongue / Vionise Pierre-Louis (CD Clarinos) / Nadia Colhado (Flammes Carolo)

GEiEG Uni Girona

Lliga Femenina 2

 

Segueixen: Joan Pau Torralba (ent) / Vane González / Janina Pairó / Núria Bagaria / Alba Coma / Aina Martín / Helena Condom / Anna Jòdar (alternarà amb el B)

Altes: Laura Méndez (CBF Cerdanyola) / Júlia Soler (puja del Júnior A) / Laia Moya (puja del Júnior A) / Faustine Parra (TMB Basket) / Fatou Cissé (puja del Júnior A)

Baixes: Belén González (FD Cassanenc) / Irene Mayoral (FD Cassanenc) / Carla Jou

Logo Bàsquet Girona

Bàsquet Girona

LEB Plata

 

Segueixen: Àlex Formento (ent) / Sergi Costa / Robert Cosialls

Altes: Albert Sàbat (Obradoiro) / Gerard Sevillano (Marin) / Max Esteban (Barça B) / Victor Moreno (Tormes) / Antonio Hester (Starwings Basilea) / Anthony Cambo (Miami Country Day School) / Menno Dijkstra (UC Riverside)

Baixes: David Cuéllar (CB Villarrobledo) / Xavi Costa (CB Quart) / Pau Juscafresa (CB Quart)

CB Quart

EBA

 

Segueixen: Carles Ribot (ent) / Mois Martorell / Roger Serra / Jordi Bataller / Albert Coderch / Pau Vila / Lluc Mora / Adrià Artacho

Altes: Pau Juscafresa (Bàsquet Girona) / Xavi Costa (Bàsquet Girona) / Edu Boja (CB Sant Josep de Badalona)

Baixes: Miquel Casadevall (Bisbal Bàsquet) / Èric Jiménez / Edu Jiménez / Rafa Dos Santos

CB Salt

Copa Catalunya masculina

 

Segueixen: Francesc Ferragut / Albert Pujolràs / Marc Capell / Bernat Pons / Marc Grau / Carles Nadal / Marc Juanola

Altes: Francesc Mejías (ent) / Pau Figueras (puja del B i alternarà els 2 equips) / Marc Pérez (puja del B i alternarà els 2 equips) / Dani Artiz (puja del B i alternarà els 2 equips) / Lamin Sima (CB Bescanó) / Gerard Junquera (CB Farners / alternarà amb el B) / Roger Ballell (puja del B i alternarà els 2 equips)

Baixes: Oriol Verdés (entrenarà el 1ª Catalana) / Guillem Planas (Bisbal Bàsquet) / Guillem Sabatés (CB Vic) / Jordi Carrera (CB Sant Narcís)

Bisbal Bàsquet

Copa Catalunya masculina

 

Segueixen: Joan Ferrer (ent) / Genís Castillo / Dídac Poch / Àxel Poch / Marc Mateu / Joan Òdena / Marc Curto

Altes: Guillem Planas (CB Salt) / Pau Esponellà (CB L’Escala) / Miquel Casadevall (CB Quart) / Marc Sansabrià (Vedruna Palamós) / Edu Ramos (CB Sant Narcís) / Aron Walker (Dornbirn Lions)

Baixes: Arnau Frau (CB Sant Narcís) / Terry Hopewell (US Laval) / Eloi Barrassa (CB Claret)

CEB Girona

Copa Catalunya masculina

 

Segueixen: Edu Pantrigo / Aniol Tort / Adrià Revilla / Isaac Valera / Ferran Paulí / Albert Agustí / Pol Rigat / Toni Espinosa Jr / Albert Morejon (ent) /

Altes: Albert Alonso (puja del B) / Toni Rodríguez (CB Granollers) / Alex de la Vega (torna a les pistes) / Dennis Godoy (CBGX Santjoanenc)

Baixes: Toni Espinosa Sr (retirat) / Toni Carpintero / Albert Pujol

CB Banyoles

1ª Catalana femenina

 

Segueixen: Laura Llagostera / Maria Ferreiro / Paula Valera / Júlia Juvanteny / Júlia Thió / Carla Duch

Altes: Anna Badosa (puja del Sots-25) / Laura Pla (puja del Sots-25) / Júlia Casals (Junior A GEiEG Uni) / Txell Castillo (BC Fontajau) / Dani Vives (ent / Junior Interterritorial Femení)

Baixes: Sandra Ventura (ent)

CE Palamós

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Moha Ayachi / Andreu Iruela / Albert Jordà / Franc Juanola / David Rojas / Guillem Gubert / Pere Ureña / Manel Molina / Marc Latorre / Oriol González

Altes: Carles Sala (ent)

Baixes: Sergio Menéndez (ent)

CB Arbúcies

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Andreu Vilà / Carlos Quintana (alternarà el B i l’A) / Dani Sanchez / Guillem Canaleta / Jony Pires / Noam Noguer (alternarà el B i l’A) / Pablo Román

Altes: 

Baixes: Edu Salagran / Roger Garriga (CB Sant Hilari) / Xevi Juvanteny (CB Sant Hilari)

CB Salt B

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Joan Mateu / Taffa Fatty / Pau Figueras (alternarà amb el Copa) / Jordi Geli / Sergi Jurado / Marc Pérez (alternarà amb el Copa) / Pau Condom / Dani Artiz (alternarà amb el Copa) / Arnau Moret / Martí Guardiola / Roger Ballell (alternarà amb el Copa)

Altes: Oriol Verdés (entrenava el Copa) / Gerard Junquera (CB Farners / alternarà amb el Copa) / Ferran Bosch (CESET)

Baixes: Francesc Mejías (entrenarà el Copa)

CB Sant Narcís

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Pau Casademont / Arnau Samper / Lamin Dibba / Àlex Gallart / Rishi Genover

Altes: Marc Zambrano (Bàsquet Girona U18) / Dàmaso Sánchez (Bàsquet Girona U18) / Marc Xargay (Bàsquet Girona U18) / Josep Gascón (Bàsquet Girona U18) / Jordi Carrera (CB Salt) / Arnau Frau (Bisbal Bàsquet) / Eduard Artero (FD Cassanenc) / Jordi Montcanut (ent / Bàsquet Girona)

Baixes: Biel Espunya (BC Fontajau) / Edu Ramos (Bisbal Bàsquet) / Christian Ramírez (ent / Bàsquet Girona U17) / Edu Gairín / Josep Besalú / Federico Ferrari / Joaquín Rosito (CB Quart)

SEGUEIX-NOS!


Vols col·laborar?