fitxatges basquet gironi

Aquesta és la Taula de Fitxatges del Bàsquet Gironí per a la temporada 2021/22. Anirem actualitzant-la amb el que vagin penjant els equips a les seves xarxes socials. 🏀

De moment aquest estiu farem fins a 1ª Catalana. Si els clubs es van posant les piles baixarem alguna categoria més, però si veieu que no hi ha res a alguns equips, apreteu-los perquè vagin publicant les renovacions, altes i baixes a les seves xarxes. 😜

Spar Citylift Uni Girona

Lliga Femenina Endesa  – Euroleague Women

 

Segueixen: Laia Palau / Júlia Soler / Júlia Reisingerova / Frida Eldebrink / Giedre Labuckiene / Laia Flores / María Araújo / Alfred Julbe (ent)

Altes: Iho López (puja del GEiEG Uni) / Kennedy Burke (Dynamo Sassari) / Binta Drammeh (TTT Riga) / Rebekah Gardner (Sepsi) / Michaela Onyenwere (New York Liberty)

Baixes: Adaora Elonu (Nadezha Orenburg)/ Sonja Vasic (retirada) / Chelsea Gray / Paola Ferrari (Clarinos) / Clàudia del Moral (Gèneve Elite Basket)

Logo Bàsquet Girona

Bàsquet Girona

LEB Or

 

Segueixen: Albert Sàbat / Olaf Schaftenaar / Gerard Sevillano / Robert Cosialls

Altes: Kaspars Vecvagars (Força Lleida) / Pol Molins (CB Zamora) / Karamo Jawara (Palmer Alma Mediterránea) / Josep Franch (Gries Oberhoffen) / Jaume Sorolla (Barça B) / Èric Vila (UTEP Miners) / Mads Bonde Sturup (Pardinyes) / Gonçalo Delgado (Zentro Basket)

Baixes: Ryan Logan (Aris Leeuwarden) / Davis Rozitis (TAU Castelló)

GEiEG Uni

Lliga Femenina 2

 

Segueixen: Núria Bagaria / Vane González / Helena Condom / Faustine Parra / Clàudia Morente / Anna Jòdar / Aïna Gallegos

Altes: Paula Gili (Basket Almeda, cedida per l’Uni Girona) / Alba Coma (torna després d’un any estudiant fora) / Bernat Vivolas (era el tècnic ajudant i passa a ser l’entrenador) / Claudia Moreno (Ponce Valladolid CB) / Maria Sall (CN Terrassa)

Baixes: Joan Pau Torralba (ent) / Iho López (puja al 1r equip de l’Uni Girona) / Laia Moya (CP Miralvalle) / Camila Martínez (Maresme 3 Viles) / Mireia Daura (UE Mataró)

CB Quart

EBA

 

Segueixen: Arnau Palol / Ebra Sima / Adrià Artacho / Pau Vila / Xavi Costa / Jordi Bataller / Edu Ramos / Mois Martorell / Josep Gascón / Genís Bover / Carles Ribot (ent)

Altes: Marc Capell (CESET)

Baixes: Albert Coderch (CB Vic) / Guillem Cuadrado

Bisbal Bàsquet

EBA

 

Segueixen: Cesc Senpau (ent) / Guillem Planas / Joan Òdena / Marc Mateu / Àxel Poch / Èric Jiménez / Pau Soler / Dídac Poch / Xavi Montalat / Xevi Torrent

Altes: Isaac Valera (CEB Girona) / Artús Torra (puja i alternarà amb el filial)

Baixes: Arnau Frau / Christ Bonazebi / Marc Sansabrià (CE Palamós)

Logo Bàsquet Girona

Bàsquet Girona B

EBA

 

Segueixen: Lluc Mora / Albert Alonso / Toni Rodríguez / Toni Espinosa / Ferran Paulí / Marc Serra (ent)

Altes: Lluc Gifreu (puja U18) / Ferran Díaz (puja U18) / Adrià Moncanut (CB Sant Narcís i Bàsquet Girona) / Lamin Dibba (CB Sant Narcís i Bàsquet Girona) / Eduard Garcia (CB Sant Narcís) / Kevin Torres (AESE)

Baixes: Isaac Valera (Bisbal Bàsquet) / Albert Agustí (CE Palamós) / Aniol Tort (CB Bescanó) / Adrià Revilla / Eduard Pantrigo

geieg unigirona logo

GEiEG Uni B

1ª Catalana femenina

 

Segueixen: 

Altes: 

Baixes: Júlia Espinosa (CB L’Escala) / Paula López (CB Quart)

basquet onyar

CE Onyar

1ª Catalana femenina




 

Segueixen: Carla Duch / Ester Bataller / Alba Mola / Laura Llagostera / Maria Bartolí / Lídia Sánchez / Vero Sánchez

Altes: Sara Criado (CB Vall d’en Bas) / Marta Troyano (CEEB Tordera) / Judith Blázquez (CB Salt) / Clara Moret (CB Salt)

Baixes: 

basquet cassanenc

FD Cassanenc

1ª Catalana femenina

 

Segueixen: Carla Barnés / Maria Massegur / Maria Ripoll / Belén González / Andrea Martínez / Janina Pairó

Altes: Anna Ramírez (puja al 1r equip) / Marina Gómez (CE Caldes de Malavella) / Aina Ponsa (CEEB Tordera)

Baixes: 

basquet lloret

Bàsquet Lloret

1ª Catalana femenina

 

Segueixen: Mari Zambrana / Ari Bosch / Neus Mollfulleda / Gabi Romero

Altes: Marc Sampere (ent / CB Banyoles) / Celeste de Dominicis (BF Cartagena) / Kiana Ferreyra (Argentina)

Baixes: 

CE Palamós

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Franc Juanola / Moha Ayachi / Oscar Marcos / Marc Latorre / Albert Jordà / Guillem Gubert / Carles Sala (ent)

Altes: Marc Sansabrià (Bisbal Bàsquet) / Albert Agustí (CEB Girona) / David Rojas

Baixes: 

CB Salt

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Jordi Geli / Joan Mateu / Pau Figueras / Arnau Moret / Sergi Jurado / Pau Condom / Roger Ballell / Martí Guardiola / Dani Artiz / Marc Pérez

Altes: Taffa Fatty (puja del B) / Dani Ocaña (puja del B)

Baixes: 

bescano basquet

CB Bescanó

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Arnau Vilaró / Genís Avilés / Aniol Quintana / Marc Muñoz / Iván Roldán / Pablo López / Jordi Carrera / Pere Ureña / Oriol de Quintana / Marc Gifré (ent)

Altes: Bernat Pons (CB Sant Narcís) / Aniol Tort (Bàsquet Girona B) / Sergi Rivas (CB Sant Gregori)

Baixes: 

ceset girona

CESET

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: 

Altes: 

Baixes: Marc Capell (CB Quart)

blanes basquet

CB Blanes

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: 

Altes: 

Baixes: 

basquet lloret

Bàsquet Lloret

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: 

Altes: 

Baixes: 

adepaf figueres

CB Adepaf Figueres

1ª Catalana masculina

 

Segueixen: Ferran Aparicio / Edu Vallmajó / Ignasi Quintana / Pol Darnés / Litus Martini / Vicent Brotons

Altes: Pep Mesas (puja del Junior) / Marc Juanola (CB Bescanó) / Arnau Juscafresa (U18 Bàsquet Girona) / Gerard Juscafresa (U18 Bàsquet Girona) / Aniol Turró (puja del Junior)

Baixes: Xavi Jaén (retirat) / Sergi Poch (retirat) / Enric Casanova (CB Quart) / Teti Company (CB L’Escala) / Marc Garriga (CB Castelló) / Arnau Vizcaíno (CB L’Escala)